Proje örnekleri

Genç Mucitler – Matematik, Fen ve Ben

Proje yönetimi, eğitim içeriği editing-proofreading, eğitici kılavuzu hazırlığı, eğitim malzemeleri tasarım ve prodüksiyonu, eğitici eğitimleri. Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) bünyesinde Eczacıbaşı sponsorluğunda oluşturulan proje 4 yıllık olarak planlanmıştır.

Vücudumuz, Sağlık ve Özbakım

Eğitim modeli oluşturma, eğitim içeriği hazırlama, eğitici kılavuzu hazırlığı, eğitim malzemeleri tasarım ve prodüksiyonu, eğitici eğitimleri. Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) bünyesinde İE Ulagay  sponsorluğunda oluşturulan proje halen TEGV’e ait eğitim parklarında, birimlerinde ve gezici eğitim araçlarında sürdürülmüştür.


Beslenebilirim

Proje yönetimi, eğitim modeli oluşturma, eğitim içeriği editing-proofreading, eğitici kılavuzu hazırlığı, eğitim malzemeleri tasarım ve prodüksiyonu, eğitici eğitimleri. Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) bünyesinde Nestle sponsorluğunda oluşturulan proje 4 yıllık olarak planlanmıştır.

 

Uzman Görüşleri Eğitim Filmleri prodüksiyonu

Film içerik kurgusu, yönetmenlik, montaj medikal denetleme. Değişik endikasyon alanlarında Türkiye’nin önde gelen akademisyenleriyle yapılan röportajlardan oluşan filmlerin, hekimlerin mezuniyet sonrası eğitimi kapsamında kullanılması. (Diyabet, hipertansiyon, Alzheimer, Parkinson, hiperlipidemi, epilepsi, bipolar bozukluk, nöropatik ağrı şizofreni, astım-Pfizer, Novartis, İlsan Hexal, Aventis, MSD)

 

Hekimlere yönelik interaktif eğitim CD’si projeleri

Proje yönetimi, akademisyenlerle içerik koordinasyonu, multimedya tasarımlarında medikal denetim. Farklı hastalıklarla ilgili pratisyen ya da uzman hekimlere yönelik, içeriği bir akademik kurul tarafından hazırlanan, interaktif eğitim CD’leri (Pfizer: EKG, Kalp yetersizliği, Novartis: Parkinson)

 

Hasta Destek Projeleri

Diyabet Hasta Destek Projesi (DİYABEST)

Alzheimer Hasta Destek Projesi (ADPİP)

Proje kurgusu, veritabanı tasarımı, proje yönetimi, data analizi, raporlama. Hastalara telefon aracılığı ile destek olmak.

 


Türkiye’de “Diyabet Kontrolü” Gözlemsel Çalışması (DiKont çalışması)

Çalışma protokolünü oluşturma, hasta kayıt formu tasarımı, merkezlerle koordinasyon, data analizi, final rapor yazımı. Türkiye’de diyabet kontrolü ile ilgili sağlıklı veriler elde edilmesini amaçlayan ve 4000’e yakın hasta ile yürütülen proje; Üniversite Hastanesi, Devlet Hastanesi, SSK Hastanesi, Diyabet Merkezleri gibi 44 merkezde uygulanmıştır.

 

Türkiye Miyokard İnfarktüsü Araştırması (TÜMAR çalışması)

Merkezlerle koordinasyon, data analizi, final rapor yazımı. Türkiye’de miyokard infarktüsü ile ilgili sağlıklı veriler elde edilmesini amaçlayan ve 3358 hasta ile yürütülen proje; Üniversite Hastanesi, Devlet Hastanesi, SSK Hastanesi, 46 merkezde uygulanmıştır.

 

Kalp Yetersizliği Araştırması (KAYET çalışması)

Merkezlerle koordinasyon, data analizi, final rapor yazımı. Türkiye’de kalp yetersizliği ile ilgili sağlıklı veriler elde edilmesini amaçlayan proje.

 

 

İlaç sektöründe şirketiçi projeler

  • Mümessil eğitim setleri hazırlığı (Pfizer, BMS, Novartis, Roche, Aventis, Eczacıbaşı, Schering)
  • Mümessil eğitimleri (Pfizer, Novartis, Schering, Roche)
  • Literatür setleri oluşturma (Pfizer, BMS, Novartis, Roche, Aventis, Eczacıbaşı, Schering, Astra Zeneca, İbrahim Ethem Ulagay)
  • Dönem toplantılarında eğlenceli quiz kurguları (Pfizer, Aventis, AZ, Roche, Novartis)
  • Faz 3, faz 4 klinik çalışma analizleri (Glaxo, MSD, Schering, Pfizer, Roche)

 Yoruma kapalı.